Telesná výchova pod taktovkou trénera boxu

Publikované: 22.03.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Dňa 22.3.2022 si mohli žiaci nižších ročníkov Gymnázia J.B.Magina vo Vrbovom vyskúšať základný boxerský tréning, ktorý viedol p. Mgr. René Just.

Naše gymnázium oslovilo p. Justa, pretože sme chceli jednak obohatiť bežné hodiny telesnej o niečo nové, netradičné, no na druhej strane ukázať im nové cviky, ktoré výrazne pomáhajú k zlepšeniu celkovej fyzickej kondícií. Náš  hosť okrem toho, že má najvyššiu rozhodcovskú licenciu v boxe ako jediný Slovák a môže rozhodovať na najväčších svetových podujatiach, má taktiež dlhoročné skúsenosti práce s mládežou v tomto krásnom športe.

Boli sme veľmi radi, že si našiel čas a ukázal našim študentom základné tréningové zostavy, ktoré sa ukázali  nielen  ako fyzicky náročné, ale najmä zábavné,  pomáhajúce odbúrať stres a napätie. Zaujala nás informácia, že čoraz viac dievčat prejavuje záujem o takzvaný fit boxing, ktorý si vyberajú  nielen kvôli získaniu vysnívanej postavy, ale aj základných zručností sebaobrany. Všetkých nás prekvapilo, keď naši žiaci vrátane dievčat,  si  s veľkou chuťou  obliekali boxerské rukavice a púšťali sa bez zaváhania  do boxerských úderov.

Už teraz sa tešíme, ak táto netradičná hodina telesnej výchovy bola motiváciou  pre  žiakov byť fyzicky aktívnejší  vo voľnom čase, hoci aj formou boxu.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW