Trochu inak počas Maturít 2022

Publikované: 21.03.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

V čase, keď žiaci 4. ročníka a končiacich ročníkov v obrovskom napätí očakávali ako zvládnu externú a písomnú časť maturitných skúšok, ich mladší spolužiaci sa mohli tešiť na trochu iné dni ako tie bežné v škole.

Hneď prvý deň maturít bol nabitý rôznymi aktivitami, exkurziami.

Pre žiakov 1. a 3. ročníkov bol pripravený športový deň plný zábavy doplnený team-buildingovými aktivitami s našim zahraničným lektorom. Ďalšie dni boli aj vďaka krásnemu počasiu ideálne pre exkurzie a návštevy múzeí. Nechýbalo ani kultúrne vyžitie v podobe predstavenia v divadle L+S v Bratislave, pre mnohých to bola prvá skúsenosť v prostredí tohto kultúrneho stánku, na ktorú dlho nezabudnú.

Samozrejme nechýbali ani zaujímavé prednášky, ktoré zabezpečili naše partnerské fakulty. Téme finančnej gramotnosti sa venovali zástupkyne Národnohospodárskej fakulty z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Prednášky o genetike a virtuálnej realite zabezpečili zástupcovia Prírodovedeckej fakulty a fakulty Informatiky a programovania UCM v Trnave. Ďakujeme!

Záver maturitného týždňa sa niesol v duchu literatúry. V roku 2021 si celá slovenská literárna obec pripomenula 100 rokov od smrti národného velikán P. O. Hviezdoslava. My sme sa pripojili o rok neskôr,  ale o to krajším spôsobom. Recitátori z Nového Mesta nad Váhom predstavili nielen "staré známe" fakty jeho diela, ale aj zaujímavé pikošky zo súkromného života. Ďakujeme!

Veríme, že každý žiak si niečo odniesol z bohatej ponuky aktivít a to  nielen v podobe nových vedomostí, ale aj kultúrnych a spoločenských zážitkov so svojimi spolužiakmi a učiteľmi, na ktoré budú dlho spomínať.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW