Úspech študentov GIK Hlohovec v medzinárodnej technologickej súťažI

Publikované: 15.02.2024 | Naposledy aktualizované 15.02.2024

FIRST® LEGO® League Challenge je medzinárodnou technologickou súťažou pre študentov vo veku od 9 do 16 rokov. FLL ich vyzýva, aby mysleli ako vedci a technici. Počas každej sezóny tímy pracujú na inovačnom projekte, v ktorom je potrebné preskúmať a vyriešiť problém z praxe. Okrem toho sa študenti učia konštruovať a programovať vlastného robota, s ktorým potom vykonávajú rôzne misie v súťaži robotov Robot Game.

Prvýkrát v histórii našej školy sme sa zúčastnili tejto prestížnej súťaže, kde už len účasť je úspech. Vytvorili sme žiacky tím a pol roka sme tvrdo pracovali na vývoji súťažného robota, programovaní misií a Inovačnom projekte. Zapísali sme sa na celoslovenský regionálny turnaj v Trnave, ktorý sa konal v sobotu 10.2.2024 od rána do večera. Atmosféra bola úžasná, napätie neskutočné a na záver nás nováčikov čakal šok. Odniesli sme si tieto 3 ceny:

- najúspešnejší tréner Miroslava Vavrová

- najlepší Robot Game 

- 2. najlepší tím a postup do Národného finále Slovenskej republiky (uskutoční sa 10. marca)

Veríme, že sme založili FLL tradíciu na našej škole a postupne, ako budú od nás odchádzať najstarší programátori, budeme ich dopĺňať z mladších študentov.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW