Víťazka celoslovenského kola SOČ radí ako byť úspešný

Publikované: 16.05.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Kľúč k úspešnej SOČ práci pozostáva z 3 častí: originálna téma, ktorá ťa bude baviť, vyhradenie dostatočného času na praktickú časť a počúvanie objektívnej kritiky. Ja som už od začiatku vedela, že sa chcem zaujímať o výtvarné umenie a kvôli láske ku knihám vyhralo už druhý rok po sebe ilustrovanie. Tento rok som si vybrala neznámy príbeh z môjho detstva a vytvorila vlastnú detskú knihu.

Po dlhých hodinách strávených nad kresbami a úpravou sa práca vyplatila a knižka bola vytlačená s názvom Priateľstvo na motýlích krídlach. Čakala ma už iba porota súťaže SOČ. Po krajskom kole som sa tešila víťazstvu a to znamenalo postup do celoslovenskej prehliadky, kde sa mi za pomoci pedagogického zboru a tvrdej práce podarilo úspešne obhájiť prácu tiež. Som rada, že som mohla takýmto spôsobom reprezentovať moju školu a ešte radšej, že mi navždy zostane pamiatka v podobe vlastnej knihy. 

Autorka textu: Lenka Petrovičová, 3.BA

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram