Žiaci bilingválnych gymnázií opäť predviedli svoj dramatický talent vo Vrbovom

Publikované: 15.11.2022 | Naposledy aktualizované 15.11.2022

Dom kultúry vo Vrbovom  opäť otvoril svoje priestory žiakom bilingválnych gymnázií pre 4. ročník Dramatického festivalu pod názvom „Zahrajme to tvorivo“. Opäť po roku sme vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja a mestu Vrbové mohli zorganizovať aktivitu, ktorá sa teší veľkému záujmu nielen medzi bilingválnymi gymnáziami. Keď sme pred 4 rokmi začali organizovať tento festival ani nám nenapadlo, že jedného dňa budeme hovoriť o ňom, ako o festivale s celoslovenskou účasťou. Opäť sme raz potvrdili, že malá škola vie robiť veľké veci.

Som nesmierne rada, že naše pozvanie prijali okrem stálych účastníkov, akými sú Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec, žiaci gymnázia z Rajca a žiaci gymnázia Andreja Kmeťa, Banská Štiavnica, aj nové tímy a to z Gymnázia L. Dúbravu z Dunajskej Stredy a zo súkromného bilingválneho gymnázia v Ružomberku.

V tomto ročníku mali žiaci anglickej sekcie za úlohu stvárniť niektoré z diel autorov „Stratenej generácie“ a žiaci ruskej sekcie diela A. N. Ostrovského.

Nakoľko dramatické výkony jednotlivých tímov boli veľmi vyrovnané, v tomto ročníku členovia odbornej komisie v zložení: Dott. Mgr. Ema Maggiová - primátorka Mesta Vrbové, Ing. Jarmila Sňahničanová - zástupkyňa jazykovej školy v Trenčíne a zástupkyňa katedry rusistiky UCM Trnava Mgr. Zhana Zakulina, vyhlásili 4 najlepšie tímy.

Porota sa rozhodla udeliť ocenenia v tomto poradí:

1. miesta: Gymnáziu L.Dúbravu, D.Streda s predstavením Mrs. Dalloway od Virginie Wolf a Gymnáziu J. B. Magina Vrbové, F.S.Fitzerald/ The Offshore pirat

2. miesto: Gymnázium A. Kmeťa, Banská Štiavnica / The Great Gatsby od F.S.Fitzeralda

3. miesto: Gymnázium I. Kupca, Hlohovec / Hills like White Elephants od E.Hemingwaya   

V tomto ročníku sa nesúťažne zapojili aj žiaci Gymnázia P. de Coubertina so skvelým predstavením Snehulienka. Následne po ukončení festivalu žiakom divadelných tímov bola zabezpečená historická obhliadka mesta Vrbové s miestnym odborníkom na históriu mesta p. PhDr. Ľ. Bosákom.

Úloha učiteľa pri príprave žiakov na tento festival vôbec nie je ľahká. Preto im patrí náš veľký obdiv a poďakovanie za ich skvelú prácu!!!!! Vďaka patrí tiež každému, ktorý sa hoci aj malým kúskom podieľal na organizovaní tejto skvelej akcie.

Riaditeľka Gymnázia J.B.Magina, Vrbové

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW