Žiaci Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom na výmennom študijnom pobyte v Ríme

Publikované: 19.04.2024 | Naposledy aktualizované 19.04.2024

V nedeľu 14. apríla 2024 sa skupina 22 žiakov nášho gymnázia spolu so svojimi učiteľkami  vrátila z návštevy partnerského lýcea Ettore Mayorana v Ríme. Cieľom pobytu bolo zdieľanie skúseností a metód vzdelávania žiakov na gymnáziách s podobným zameraním a spoznávanie vzájomných kultúr, čo sa poradilo aj vďaka možnosti ubytovania našich žiakov v talianskych rodinách. Žiaci dostali príležitosť zúčastniť sa vyučovania na hodinách cudzích jazykov  a prírodovedných predmetov. Talianski učitelia pripravili zaujímavé zadania, ktoré museli vypracovať formou skupinovej práce. Program bol naozaj nabitý, keďže okrem navštevovania školy nám talianski partneri chceli aspoň v základe priblížiť históriu Ríma. Pri historických  prehliadkach sa sprievodcami stali učitelia a žiaci z lýcea, ktorí sa skvele zhostili tejto úlohy. Predposledný deň bol pre nás veľkým prekvapením, keďže naši talianski priatelia pripravili pre nás rozlúčkovú párty. Veľmi nás teší aj skutočnosť, že p. riaditeľka talianskeho lýcea je otvorená pokračovať v ďalšej spolupráci medzi našimi školami.

A čo na to povedali naši žiaci? Bolo toho veľa, tak vyberáme aspoň niečo 

„Veľmi som si Taliansko užila, verím, že budeme môcť niečo podobné zorganizovať, keďže  Taliani sú skvelí ľudia. Užila som si každý moment!“ (Michelle)

 „Celý týždeň bol plný zážitkov, nových možností posunúť sa ako človek. Posledné, čo by som dodal, že to bol môj nezabudnuteľný zážitok!“ (Alex)

„Veľmi som si užil Taliansko, skvelý kolektív, úžasná kultúra, pamiatky. Výborná rodina, v ktorej som býval.“ (Matúš)

„Moja hosťovská rodina bola bez problémov, nemohol by som si želať lepšiu. Na druhej strane, každý deň sme prešli niekoľko kilometrov a na konci dňa sme boli úplne vyčerpaní - ale čo sa dalo čakať, keď je história Ríma taká ohromná?“ (Adam)

Touto cestou chceme vyjadriť veľké poďakovanie p. riaditeľke Federice Consolini, koordinátorkám tohto projektu p. Mancini, p. Barberi, a všetkým učiteľom za výbornú organizáciu tohto výmenného projektu.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Koordinátorky projektu Mgr. Gromanová, Mgr. Motyčková a žiaci gymnázia

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW