Darujte dve percentá z dane župnej Nadácii DAR a pomôžte rodinám v núdzi

Publikované: 09.04.2024/ Aktualizované: 10.04.2024

Szöveg megjelenítése magyar nyelven

Už dvadsať rokov pomáha župná Nadácia DAR obyvateľom kraja, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Trnavská župa od roku 2004 jej prostredníctvom pomohla už viac ako 530 rodinám a 30 organizáciám, pričom medzi ne prerozdelila viac ako 200-tisíc eur. Príjmy Nadácie DAR sú tvorené aj 2 % z daní z príjmov fyzických osôb. Tento rok ich je možné poukázať do utorka 30. apríla 2024.

„Opäť sa obraciame na všetkých dobrých ľudí so žiadosťou o darovanie 2 % percent z daní. Aj s pomocou verejnosti budeme môcť prostredníctvom župnej Nadácie DAR naďalej pomáhať obyvateľom nášho kraja. Tí finančný príspevok použijú predovšetkým na prekonanie zložitého životného obdobia, nepriaznivej sociálnej situácie či zdravotného stavu, ako i na rozvoj talentu mladých umelcov a športovcov. Okrem rodín, nadácia prispieva aj organizáciám, najmä na podporu liečby, rehabilitácie, ako aj na rôzne zdravotné pomôcky, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa. Ďakujeme všetkým za podporu,“ uviedla vicežupanka kraja a členka správnej rady Nadácie DAR Veronika Buc.

Nadácia Dar v minulom roku dosiahla príjmy vo výške viac ako 5-tisíc eur a z toho vyše 2.800 eur získala prostredníctvom 2 % z daní z príjmov. Finančné prostriedky boli rozdelené medzi 37 rodín, ktoré ich použili na preplatenie liečebných nákladov a rehabilitácií, nákup zdravotníckych pomôcok, odstránenie následkov živelných pohrôm či podporu športových aktivít.

Nadácia poskytla financie napríklad aj ťažko chorej mamičke z Dunajskej Stredy, a to na opravu strechy, ktorú poškodila víchrica. Rodina zo Skalice, ktorej dieťa je zdravotne znevýhodnené, dostala príspevok na doplatok za invalidný vozík, ktorý k životu nutne potrebuje. Príspevok získala aj rodina z Bieleho Kostola, ktorá v dôsledku výbuchu plynu prišla o bývanie.

Medzi systematické aktivity Nadácie DAR patrí aj pravidelná organizácia zbierok šatstva, potravín či drogérie. Pred koncom minulého roka zorganizovala charitatívne bazáre na Úrade Trnavského samosprávneho kraja, ako aj na nádvorí župného Divadla Jána Palárika v Trnave. Výnos z oboch akcií bol taktiež použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja na prekonanie nepriaznivých životných situácií.

Príjmy nadácie tvoria aj 2 % z daní fyzických a právnických osôb. V tomto roku ich je možné poukázať do 30. apríla 2024. Predpísané tlačivo je spolu s ďalšími dokumentami Nadácie DAR zverejnené na webovej stránke. Verejnosť i podnikateľské subjekty môžu zároveň finančné prostriedky darovať jednorazovo alebo pravidelne na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW