Deň študentstva

Publikované: 12.12.2013 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
12.12.2013

V Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika v Trnave ocenili predstavitelia kraja najúspešnejších študentov stredných škôl. Na slávnosti sa zúčastnili podpredsedovia TTSK Zdenko Čambal, Augustín Hambálek a Anton Javorka, čestný predseda Slovenskej asociácie športu na školách.
Ocenení boli ako prví študenti za dosiahnuté výsledky v oblasti športu. Viacerí sa stali v uplynulom období majstrami Slovenska v plávaní, tenise, športovej streľbe, karate a softballe, niektorí sa môžu pochváliť medailami z Majstrovstiev Slovenska v ľahkej atletike a krasokorčuľovaní. Adam Bukor  z Gymnázia Zoltána Kodálya s vyučovacím jazykom maďarským Galanta sa stal víťazom  Svetového pohára  juniorov  v plutvovom plávaní, Ema Neštáková z Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi získala 2. miesto na  Majstrovstvách sveta ISBO v speed badmintone a Matúš Remenár zo Športového  gymnázia Jozefa Herdu v Trnave je majster  Európskej Shito Ryu federácie  v karate.
V kategórii mimoriadnych výsledkov v celoštátnych a medzinárodných olympiádach, súťažiach a projektoch boli ocenení študenti najmä za víťazstvá v olympiádach. Jakub Konečný z Gymnázia Pierra de Coubertina Piešťany získal 1. miesto  na medzinárodnej Geografickej olympiáde  v japonskom meste Kjóto. Lenka Adamíčková z  Gymnázia Ladislava Novomeského v Senici bola prvá v celoslovenskom kole olympiády v španielskom jazyku, René Valúšek z rovnakého gymnázia získal 1. miesto  v celoslovenskom kole stredoškolskej odbornej   činnosti v odbore    zdravotníctvo a farmakológia a zúčastnil sa medzinárodnej súťaži v Spojených  arabských emirátoch.
            Posledné boli ocenené víťazné družstvá šiesteho  ročníka vedomostnej olympiády „Kraj, ktorý je mojím domovom". Táto olympiáda je určená študentom stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Do súťaže  sa zapojilo 32 stredných škôl. Zúčastnené družstvá  si  preverili svoje vedomosti  zo štyroch  oblastí -  kultúra a umenie, šport, geografia, životné prostredie a cestovný ruch v Trnavskom samosprávnom kraji. Víťazom vedomostnej olympiády sa stali študenti Gymnázia  Ivana Kupca Hlohovec, druhí boli žiaci z  Gymnázia  Janka Matúšku  v Galante a tretie miesto patrí trojici študentov Strednej priemyselnej školy  elektrotechnickej Piešťany.
Ivan Krajčovič

Deň študentstva 2013 – zoznam ocenených

Oceňovanie - kategória talentov v oblasti športu

Ocenení študenti zo Športového  gymnázia Jozefa Herdu v Trnave

1. Tomáš Niedl,– majster Slovenskej republiky  v plávaní
2. Barbora Tomanová– majsterka  Slovenskej republiky  v plávaní
3. Natália Macková– strieborná   medailistka z Majstrovstiev Slovenska v
   plávaní
4. Adam Halas,– strieborný    medailista z Majstrovstiev Slovenska v plávaní
5. Veronika Tomanová,– strieborná   medailistka  z  Majstrovstiev  Slovenska
    v plávaní
6. Barbora Križanová, - účastníčka    Majstrovstiev sveta juniorov v plávaní
7. Janka Mrázová ,– strieborná    medailistka  z Majstrovstiev Slovenska v plávaní
8. Sindy Kurtinová,– majsterka  Slovenska v tenise
9. Natália Schwarcová – majsterka   Slovenska v tenise
11. Veronika Sýkorová – účastníčka   Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta  juniorov v športovej streľbe
12. Michaela Pešková – strieborná   medailistka  z Majstrovstiev Slovenska
       v ľahkej atletike
13. Matúš Remenár–  Majster  Európskej Shito Ryu federácie  v karate
14. Alexandra Hagarová, - za 3. miesto v Slovenskom pohári v krasokorčuľovaní
15. Ondrej Marenčík, Gymnázium Františka Víťazoslava Sasinka Skalica - 
       strieborný medailista    z Majstrovstiev Slovenska v ľahkej atletike
16. Adam Bukor, Gymnázium Zoltána Kodálya s vyučovacím jazykom
      maďarským Galanta – absolútny víťaz   Svetového pohára  juniorov
      v plutvovom plávaní

Ocenený študent z  Obchodnej akadémie v Trnave

Maroš Cuninka - 2. miesto na MS vo Wu - schu

Ocenení študenti z  Gymnázia Jána Hollého v Trnave

17. Katarína  Fajnová – majsterka Slovenska   v softbale
18. Zuzana  Fajnová  – majsterka Slovenska   v softbale

19. Ema Neštáková, Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď- 2. miesto na
      Majstrovstvách sveta ISBO v speed badmintone
20. Róbert Volek, Gymnázium Janka Matúšku Galanta – 4. miesto na
       Majstrovstvách Slovenska a majster kraja v ľahkej atletike

Ocenení študenti z   Gymnázia  Pierra de Coubertina Piešťany

21.   Jerguš Jacko,  účastník    Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta
         juniorov v kanoistike
22. Alexander Bóri–   viacnásobný majster Slovenska v kanoistike
23. Laura Horvátová –  reprezentantka Slovenska na Majstrovstvách Európy v
        basketbale

  Ocenení študenti z    Gymnázia  Ivana Kupca Hlohovec:
24. Monika Vidličková  -  2. miesto  na European Olympic Hopes Trophy v mini golfe
25. Patrik Meliš,– medzinárodný majster  Slovenska v jachtingu

Oceňovanie  -  kategória mimoriadnych výsledkov v celoštátnych a medzinárodných olympiádach, súťažiach a projektoch

Ocenení študenti z  Gymnázia Ladislava Novomeského v Senici:

1. Lenka Adamíčková - 1. miesto  v celoslovenskom kole olympiády     v španielskom jazyku
2. René Valúšek– 1. miesto  v celoslovenskom kole stredoškolskej odbornej   činnosti v odbore    zdravotníctvo a farmakológia a účasť na medzinárodnej súťaži v Spojených  arabských emirátoch

Ocenení študenti z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika  Šamorín:
3.  Stella Zoé Lukyová -  3. miesto v celoslovenskom kole olympiády v anglickom  jazyku
4.  Adam Borguľa– 4. miesto  na medzinárodnej súťaži v nemeckom jazyku v
     Rakúsku

Ocenení študenti z Gymnázia Pierra de Coubertina Piešťany

5.  Jozef Bucko – 3. miesto   v celoslovenskom kole Biblickej olympiády
6. Jakub Konečný– 1. miesto     na medzinárodnej Geografickej olympiáde
    v Japonskom Kyoto (Kjotó)
7. Ondrej Beláň– 3. miesto  na medzinárodnej Biologickej olympiáde vo
     švajčiarskom Berne

Ocenení študenti Gymnázium  Ivana Kupca Hlohovec

8. Martin Vidlička,– účasť na XXII. Kongrese vedy a techniky v španielskej Zaragoze
9.  Monika Hruška – 3. miesto na medzinárodnej súťaži Olympiády mladých vedcov v Teheráne a účasť na svetovej fyzikálnej olympiáde v Indonézii

Ocenení študenti Obchodná akadémia Trnava

10. Denis Brezovan,– 3. miesto v celoslovenskom kole Olympiády v nemeckom jazyku
11. Lucia Pavlíková – 2. miesto na medzinárodnej konferencii  ENERSOL 2013

Ocenení študenti Obchodná akadémia Sereď

12. Matej Horňák – 3. miesto na celoslovenskej súťaži  Mladá slovenská poviedka
13. Noémi Kubíková – reprezentácia na Majstrovstvách sveta v grafických disciplínach v Belgicku

Stredná odborná škola technická Hlohovec

14. Martin Durák – 8. Miesto v medzinárodnom kole súťaže mladých zváračov v Českej republike

Gymnázium Janka Matúšku Galanta

15. Jaroslav Jaroš – 2. Miesto v celoslovenskom kole súťaže Otázniky histórie

Oceňovanie -  kategória vedomostná olympiáda     

Víťazmi  sa stali študenti  Michaela Dzjaková, Andrej Pažitný, Adriana Levčíková z  Gymnázia  Ivana Kupca Hlohovec.

Na 2. mieste skončila trojica študentov z  Gymnázia  Janka Matúšku  Galanta: Márk Erdélyi,  Adam Bauer, Lucia Miková.

Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo  zo Strednej priemyselnej školy  elektrotechnickej Piešťany v zložení:  Michal Čuridlo, Róbert Dvorský a Daniel Kozovský.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram