Do Týždňa slovenských knižníc sa zapoja všetky župné knižnice

Publikované: 01.03.2024/ Aktualizované: 04.03.2024

Szöveg megjelenítése magyar nyelven

Trnavský samosprávny kraj sa aj v tomto roku zapája do 25. ročníka podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorý prebieha od 4. do 10. marca 2024. Počas tohto obdobia budú vo všetkých štyroch župných knižniciach na území kraja prebiehať zaujímavé podujatia vrátane diskusií a prednášok, bezplatné jednorazové vstupy či odpustenie pokút čitateľom.

Cieľom podujatia je pozitívne zviditeľniť knižnice ako významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, etablované odborné pracoviská, ktoré sú miestom na získanie overených, pravdivých a kvalitných informácií. Trnavská župa je zriaďovateľom 18 kultúrnych inštitúcii, z toho štyroch knižníc, a to Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, Galantskej knižnice v Galante, Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede a Záhorskej knižnice v Senici.

Slávnostné otvorenie podujatia v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave sa uskutoční v pondelok 4. marca 2024 o 10:00 hodine. Na otvorení bude slávnostne vyhlásená súťaž Literárny salón 2024 – 8. ročník celoslovenskej literárnej súťaže pre začínajúcich autorov zo Slovenska i Slovákov žijúcich v zahraničí. Jej cieľom je podnietiť záujem o tvorivé písanie, vytvoriť možnosť konfrontácie literárnych talentov a ponúknuť tvorivý dialóg autorov a erudovaných porotcov. Celý program je zverejnený na webstránke.

Galantská knižnica v Galante odštartuje Týždeň slovenských knižníc v pondelok 4. marca 2024 o 10:00 hodine detským divadelným predstavením s názvom Zúbkovo. Súčasťou programu je aj tzv. Muzikoterapia, pomocou ktorej sa deti naučia rozoznávať hudobné nástroje. Prebiehať bude v stredu 6. marca 2024 od 10-tej hodiny pre deti s maďarským jazykom, a vo štvrtok v rovnakom čase pre deti so slovenským jazykom. Kompletný program nájdete na webovej stránke.

Pre návštevníkov Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede je pripravený počas týždňa sprievodný program. V čitárni knižnice prebehne v utorok 5. marca 2024 od 17-tej hodiny komorný koncert Ensemble Thesaurus Musicum. V stredu 6. marca 2024 je od 15:30 hodiny pripravené rozprávkové popoludnie pre deti. Celý program je uverejnený na webovej stránke knižnice.

V pondelok 4. marca 2024 oficiálne otvorí sprievodným programom Týždeň slovenských knižníc aj Záhorská knižnica v Senici. V popoludňajších hodinách bude prebiehať beseda pre deti s autormi Monikou Beňák a Miroslavom Búranom. Na stredu 6. marca 2024 knižnica pripravila „Deň so Stanislavom Motlom“,ktorý patrí medzi známych českých novinárov a spisovateľov. Program je uverejnený na webovej stránke knižnice.

 

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW