Dobrovoľníci z piešťanského gymnázia

Publikované: 08.07.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Time for change - prvá úspešná akcia za nami

 

Skupina prevažne našich žiakov - dobrovoľníkov dňa 5.júla 2020 spoluorganizovala akciu za účelom vyčistenia priestorov Červenej veže pri Piešťanoch. I keď na začiatku bola účasť skromná, neskôr aj samotní organizátori boli prekvapení množstvom ľudí, ktorí sa postupne pridali. Výsledkom ich práce bola hromada vyzbieraných odpadkov, ktorými nezodpovední obyvatelia znečistili prírodu okolo nás. Veríme, že táto akcia nebola posledná a podnieti záujem o udržiavanie čistoty prírody a aj u ďalších dobrovoľníkov, ktorých radi medzi nami privítame.

 

  Deň olympizmu v rukách piešťanských gymnazistov – dobrovoľníkov

 

Aj staroveké olympijské hry si vyžadovali aktívnu účasť dobrovoľníkov, ktorí sa podieľali na organizácii takej veľkolepej udalosti. Študenti z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch nezaváhali a svojou dobrovoľníckou prácou prispeli k plynulému priebehu Športového olympijského dňa, ktorý zorganizoval Olympijský klub Piešťany v spolupráci so športovým klubom Happymove. V nedeľu 21. 06. 2020 nebolo ideálne počasie, ale ani dážď a vietor nezabránili malým športovcom zapojiť sa do bojov o olympijské medaily. V bojoch o zlato, striebro či bronz v rôznych športových disciplínach pomáhali najmenším súťažiacim zástupcovia gymnázia: Natália Mesáková, Laura Rapáková a Emma Halmešová, Dominika Hrebíková, Eliška Sobotová, Dominika Miklovičová, Emma Kleinová a Laura Lukáčiková, Dominika Hritzová, Liliana Pažítková, Mirka Drahovská a Sára Hercegová, Elise Mária Ábelová, Rebeka Reginová, Róbert Hadbábny, Mária Bieliková a Marek Vatrt, Adela Bundová a Klára Švorcová a Lukáš Svetlík. K výbornej atmosfére prispeli aj povzbudzovaním „budúcich“ olympionikov v duchu hesla Pierra de Coubertina: „Najdôležitejšie v živote nie je zvíťaziť, ale bojovať; hlavné nie je vyhrať, ale odvážne sa biť.“

Ďakujem všetkým gymnazistom, ktorí venovali svoj voľný čas zmysluplným aktivitám, ku ktorým istotne patrí aj organizácia športových podujatí, a získali tak pocit dobre vykonanej práce v oblasti práce s deťmi.

 

Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW