Letisko Piešťany podpísalo ďalšiu nájomnú zmluvu, investor na ňom postaví hangáre za milióny eur

Letisko Piešťany uzatvorilo ďalšiu zmluvu na prenájom plôch vo svojom areáli. Nový investor sa zaviazal, že postaví moderné hangáre a obslužné budovy. V nich vytvorí svoju základňu vrátane administratívneho zázemia.

„V auguste sme oznámili, že na letisko prichádzajú dve zahraničné spoločnosti, ktoré u nás budú servisovať lietadlá. Úspešne sme zavŕšili ďalšiu sériu dlhých a náročných rokovaní. S novým investorom sme sa dohodli, že na letisku postaví hangár a obslužné budovy v hodnote niekoľkých miliónov eur. Pôjde o najväčšiu investíciu do infraštruktúry letiska v ostatných rokoch. Verím, že bude jasným signálom pre ďalších potenciálnych partnerov, že s pokračovaním intenzívneho rozvoja letiska to myslíme vážne,“ uviedol riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák.

Nová zmluva bola podpísaná 18. októbra 2022 symbolicky na krídle lietadla amerického výrobcu Cirrus Aircraft, na ktorom na piešťanské letisko priletel konateľ spoločnosti Aircraft Management Dobroslav Chrobák. Investormi Aircraft Management sú Cirrus Aircraft CZ a BTK GROUP.

„Lietadlá Cirrus si mohli pozrieť už návštevníci tohtoročného Festivalu letectva Piešťany. Prezentovali sme sa aj na premiérovom aerosalóne vrátane makety prúdového Cirrus Jetu. Som veľmi rád, že sme nadviazali na našu dobrú spoluprácu. Naša prítomnosť v Piešťanoch bude trvalá. Postavíme tu nové hangáre so zázemím a zriadime si tu základňu nie len pre naše lietadlá Cirrus, ale aj pre ostatných vo všeobecnom letectve,“ povedal Chrobák s tým, že prvé hangáre budú k dispozícii v lete 2023. Viac informácií o projekte Airpark Piešťany je dostupných na www.airpark-piestany.sk.

Ako dodal predseda predstavenstva letiskovej spoločnosti Ján Marušinec, „pokračujeme vo finančnom ozdravovaní letiska. Jeho potenciál napĺňame podľa schváleného viacročného podnikateľského plánu. Pri tom vychádzame aj zo štúdie, ktorá vznikla v spolupráci rakúskych expertov s krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou. Práve tá odporúča intenzívny rozvoj aktivít letiska vrátane využívania všetkého jeho majetku. Nová zmluva s investorom je toho ukážkovým príkladom.“

Letisko má za sebou tretiu a doteraz najúspešnejšiu letnú charterovú sezónu. Medzi júnom a septembrom jeho služby využilo vyše 13-tisíc dovolenkárov. Z poskytnutého príspevku z rozpočtovej kapitoly ministerstva dopravy letisko tento rok kúpilo hasičské vozidlo. Jeho dodanie sa očakáva koncom októbra. Tento rok bola v zmodernizovanej príletovej hale nainštalovaná klimatizácia, pribudol aj pútavý branding krajskej organizácie cestovného ruchu.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW