Nové cestovné poriadky v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom kraji začnú platiť od nedele

V nedeľu 10. decembra 2023 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek, ktoré si objednáva Trnavský samosprávny kraj, a to od troch dopravcov na svojom území. Zmeny nadväzujú na aktualizovaný grafikon vlakovej dopravy, ktorý začne platiť súbežne v nedeľu 10. decembra 2023.

V tejto súvislosti Trnavský samosprávny kraj v predstihu nariadil dopravcom na území TTSK, aby upravili cestovné poriadky prímestských liniek za účelom zabezpečenia nadväznosti medzi jednotlivými druhmi dopravy. Riaditeľka Odboru komunikácie Úradu TTSK Natália Petkáčová informuje, že „v rámci pripomienkovania návrhu nového vlakového grafikonu nám Železničná spoločnosť Slovensko vyhovela s požiadavkou pridania vlakového spoja na trase Kúty – Malacky, čím sa zabezpečí návoz študentov i pracujúcich v ranných hodinách. Naďalej však trváme na tom, aby rýchliky z Bratislavy do Košíc zastavovali aj v Piešťanoch, čo v aktuálnom grafikone železníc nie je zahrnuté.“

Už takmer rok cestujú obyvatelia Trnavskej župy ľahšie a výhodnejšie s predplatnými cestovnými lístkami na základe zónového členenia kraja. K dispozícii sú lístky s časovou platnosťou na 7, 30, 90 a 365 dní, pričom v ponuke na rok 202č ostávajú aj 180-dňové študentské lístky. Cestujúci majú do 31. decembra 2023 možnosť zakúpiť si celosieťové lístky za zvýhodnenú uvádzaciu cenu.

Cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská StredaSKAND Skalica. Základné informácie k predplatným cestovným lístkom a zónovému členeniu kraja sú dostupné na webe www.cestujlahko.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW