Pri Holíči postaví župa nový most

Trnavský samosprávy kraj zrealizuje komplexnú rekonštrukciu mosta na ceste II/426 ponad Chvojnicu pri Holíči. Od 9. apríla 2024 župa pristúpi k zúženiu cestnej premávky na moste do jedného jazdného pruhu na nevyhnutne dlhý čas. Následne budú vodiči presmerovaní na vedľajšie dočasné premostenie, kde bude počas rekonštrukcie mosta vedená doprava obojsmerne. Aktuálny most bude úplne zbúraný, a na jeho mieste vyrastie úplne nový.

„Po modernizácii mostov ponad Chvojnicu v Dubovciach a Popudinských Močidľanoch na Záhorí začíname s nutnou rekonštrukciou mosta, tentokrát tesne za Holíčom smerom na Skalicu. Na základe odporúčania statika premávku od 9. apríla zúžime do jedného pruhu so semaforovým riadením. Týmto predídeme úplnému uzavretiu mosta, a zároveň pripravíme dlhodobé riešenie počas rekonštrukcie v podobe dočasného premostenia, kam budú motoristi následne presmerovaní. Keďže je aktuálny most v havarijnom stave, rozhodli sme sa ho zbúrať a na jeho mieste postavíme úplne nový. Všetkých motoristov prosím o trpezlivosť a zhovievavosť,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že aktuálne bude vyhlásené verejné obstarávanie na vybudovanie dočasného premostenia, ako aj na zhotoviteľa stavby.

Most s dĺžkou 15 metrov, ktorý bol postavený v roku 1961, sa nachádza na ceste II. triedy za mestom Holíč v smere do Skalice. Premostenie Chvojnice sa nachádza na frekventovanom úseku s vysokou intenzitou dopravy, súvisiacou najmä s blízkosťou priemyselného parku v Skalici, a tiež s blízkymi hranicami s Českou republikou.

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja pred časom vykonala na základe monitoringu mosta a kontrolných prehliadok nevyhnutné opatrenia s cieľom spomaliť tempo degradácie mostnej konštrukcie. Vozovka je aktuálne zúžená a znížená bola aj maximálna povolená rýchlosť prejazdu po moste na 30 kilometrov za hodinu.

Na základe odporúčania statika bude doprava na nevyhnutne dlhý čas vedená len v jednom jazdnom pruhu, pričom premávka bude striedavo riadená inteligentnými dynamickými semaformi. Tento režim premávky vstúpi do platnosti 9. apríla 2024, pričom bude platiť až do spustenia dočasného premostenia do prevádzky. Zároveň bude uzavretý vjazd do obce Kátov od križovatky v bezprostrednej blízkosti mosta. Vjazd do obce bude možný iba z križovatky pri obci Vrádište, pričom na túto cestu budú odklonené aj prímestské autobusové linky obsluhujúce Kátov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW