Rekonštrukcia Vodného mlyna v Jelke - projekt "Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne"

Publikované: 28.01.2019/ Aktualizované: 10.05.2022

 SKHU_slogen_sk + EFRR
Dňa 09.08.2018 bol oficiálne odovzdaný Vodný mlyn v Jelke na rekonštrukčné práce firme R.B.D. DEVELOPMENT s. r. o.

      Dĺžka rekonštrukcie je plánovaná na 3 mesiace. Projektová dokumentácia na rekonštrukciu bola vypracovaná na základe doporučení a podmienok Krajského pamiatkového úradu v Trnave a Vlastivedného múzea v Galante.

       Rekonštrukčné práce na vodnom mlyne sa vzťahujú na všetky dôležité časti mlyna, ako je statické zabezpečenie objektu, vrátenie strechy do pôvodného tvaru, vybudovanie bezbariérového vstupu, očistenie, zakonzervovanie a  ošetrenie drevených častí budovy, obnova vnútorného vybavenia mlyna, rekonštrukcia sústavy mechanizmu mlyna. Elektroinštalačné práce zahŕňajú inštaláciu osvetlenia, bleskozvodu, kamerového systému, elektronického zabezpečovacieho systému a elektronickej požiarnej signalizácie.

       Rekonštrukcia Vodného mlyna v Jelke je nosnou aktivitou Trnavského samosprávneho kraja v rámci projektu Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne, ktorá sa realizuje v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko a je financovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Schválená finančná alokácia na rekonštrukciu vodného mlyna z projektu predstavuje sumu 128 750 Eur.

      V rámci projektu Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne popri rekonštrukcii Vodného mlyna prebieha aj revitalizácia Skanzenu pri Vodnom Mlyne v Jelke, ktorá je nosnou aktivitou obce Jelka.

       Podľa predbežných plánov by mali byť stavebné práce na oboch objektoch ukončené do 31.10. 2018.

www.skhu.eu

"Obsah webstránky nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskej únie."

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW