Seminár: podporou zkvalitnění služeb a obslužnosti ve veřejné dopravě k udržitelnějšímu cestování

23.02.2023

Dňa 21. februára 2023 sa v Nitre uskutočnil seminár súvisiaci s verejnou dopravou, ktorý organizoval CIVINET Česká a Slovenská republika spoločne s Centrom dopravního výzkumu, v. v. i. a Mestom Nitra. Seminár bol zameraný na tému s názvom: Co môžu mesta, kraje a prevádzkovatelia urobiť pre zvýšenie záujmu o verejnú dopravu? Prezentované boli aktuálne plány na zmeny v službách vo verejnej doprave z pohľadu Ministerstva dopravy a výstavby SR, podnety k tomu, čo zlepšiť v tendroch na služby VD, nízkoemisné perspektívy verejnej dopravy, alternatívna služba k MHD, ktorá využíva optimalizáciu trasy a zdieľanú jazdu, a príklady z praxe z Nitry, Brna, Banskobystrického a Jihomoravského kraja. Na záver podujatia sa konala exkurzia po opatreniach vo verejnej doprave v Nitre s novým autobusom Transdev Slovensko. 

Seminár bol súčasťou implementácie projektu CLIMASUM. Projekt je podporený z Európskej iniciatívy na ochranu klímy (EUKI) nemeckého Spolkového ministerstva hospodárstva a ochrany klímy (BMWK). Viac o Európskej klimatickej iniciatívy (EUKI) nájdete na:

www.euki.de/en . Zdroj: Facebook CIVINET Česká a Slovenská republika

Prečítajte si tiež

Smart City Academy - Pozvánka
Vážení členovia Smart Cities klubu, milí priatelia, Dovoľujeme si Vás pozvať na záverečnú konf...
Jarná škola cyklodopravy
Vážení zástupcovia samospráv, milí účastníci Jesennej školy cyklodopravy. Úrad Trnavského samo...
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend