Župa dáva Ukrajincom možnosť uplatniť sa v oblasti školstva, kultúry či sociálnej pomoci

Publikované: 21.03.2022/ Aktualizované: 29.04.2022

Trnavský samosprávny kraj zverejnil zoznam voľných pracovných príležitostí pre utečencov pred vojnou na Ukrajine. Uplatnenie môžu nájsť v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti župy v oblasti školstva, kultúry či sociálnej starostlivosti.

„Ľuďom, ktorí utiekli z Ukrajiny a na Slovensku požiadali o dočasné útočisko, sme sa rozhodli poskytnúť viaceré formy pomoci. Zabezpečili sme im ubytovanie, stravu, tlmočenie do slovenčiny, psychologickú aj materiálnu pomoc či bezplatnú prímestskú autobusovú dopravu. V našich kultúrnych organizáciách, školských zariadeniach a zariadeniach sociálnych služieb sme vytypovali vhodné voľné pracovné príležitosti pre Ukrajincov. Zverejňujeme ich v špeciálne vytvorenej sekcii našej webovej stránky a priebežne ich aktualizujeme. Verím, že aj takto prispejeme k adaptácii ľudí z Ukrajiny v našom kraji a pomôžeme im postaviť sa na nohy,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Ukrajinci a ich rodinní príslušníci, ktorým bola schválená žiadosť o poskytnutie dočasného útočiska, môžu na Slovensku pracovať bez ďalších povolení. Môžu sa uchádzať napríklad o pozície odborných pracovníkov v Hvezdárni a planetáriu Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci. V Galérii Jána Koniarka v Trnave je voľná pozícia PR manažéra. Kraj zverejnil zoznam všetkých voľných pracovných miest spolu s ďalšími užitočnými informáciami na webovej stránke https://www.trnava-vuc.sk/informacie-pre-ukrajincov-prichadzajucich-na-slovensko.

Župa priebežne hľadá dobrovoľníkov, ktorých úlohou bude koordinácia pomoci pre utečencov v Galante a ďalších mestách. Záujemcovia o sa môžu prihlásiť na krajpomaha@trnava-vuc.sk. Ďalšie informácie sú dostupné na webovej podstránke župy.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW