Župné štipendium za mimoriadne výsledky získalo 20 študentov

Publikované: 24.11.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Veľmi ma teší, že sme aj tento rok ocenili talentovaných študentov za ich mimoriadne úspechy. Je obdivuhodné, že aj napriek mnohým obmedzeniam sa dokázali na súťaže plnohodnotne pripraviť. Želám si, aby získané štipendiá boli motiváciou pre nich a ďalších ich spolužiakov na sebe pracovať. Okrem osobnostného rozvoja ide totiž o výborné príklady reprezentácie našich škôl a Trnavského kraja doma i v zahraničí,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič po ceremoniáli v stredu 24. novembra 2021 v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave.

 

Elise Mária Ábelová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch získala štipendium za významný úspech v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku a Olive Nagy z Gymnázia Janka Matúšku v Galante zas za prvé miesto v celoslovenskej astronomickej súťaži „Čo vieš o hviezdach?“.

 

Medzi oceneným za vynikajúce športové výkony je aj Vanda Nagyová zo Strednej športovej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede za reprezentáciu Slovenska na majstrovstvách Európy a za úspechy na súťažiach svetového pohára v disco dance. Jakub Kozmer z Gymnázia Janka Matúšku v Galante získal ocenenie za prvé miesto v plutvovom plávaní Trofeo Intrernazionale Churlancia v Taliansku.

 

Trnavský samosprávny kraj udeľuje takéto štipendiá každoročne pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva. Laureátmi sa môžu stať študenti, ktorí získali prvé až tretie miesto na celoslovenských súťažiach alebo dosiahli úspech na medzinárodných súťažiach v športových disciplínach a vedomostných olympiád.

 

Viac informácií o úspechoch študentov župných stredných škôl pravidelne zverejňuje trnavská župa na https://www.trnava-vuc.sk/13804-sk/aktivity-organizacii.

Pravidelné mesačné štipendiá v hodnote 50 eur a ďalšie atraktívne výhody týkajúce sa cestovania prímestskými autobusmi a ubytovania v internátoch môžu získať žiaci, ktorí sú zapojení do systému duálneho vzdelávania. Od septembra budúceho roka budú dostupné aj pre študentov v nedostatkových odboroch. Podrobnosti sú dostupné na https://www.trnava-vuc.sk/12218-sk/dualne-vzdelavanie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW