Celoslovenského kolo - Jazykový kvet – Tranzistor 2023

Publikované: 30.01.2023 | Naposledy aktualizované 30.01.2023

Tranzistor je jazykovo-umelecký projekt zameraný na stvárnenie textov formou rozhlasovej hry, na prácu s výslovnosťou a čítaním v jazyku. V aktuálnom ročníku sa do finálového kola prebojovali 2 tímy študentov z III.B, ktorí súťažili v bilingválnej sekcii – rozhlasová hra prevzatej tvorby. V tomto ročníku si mohli vybrať z tvorby Johna Galsworthyho. Za výber jednotlivých dejstiev i prípravu študentov patrí vďaka triednej učiteľke Mgr. Ingrid Páleníkovej.

Študenti okrem prehovorov postáv nahrali aj zvukové efekty (prichádzajúci vlak, oheň v krbe, nalievanie whisky do pohárov, hrmotanie riadov a pod.). Popasovali sa s britským i americkým prízvukom, nahrávali repliky aj v nemeckom jazyku.

Výsledky celoslovenského kola v kategórii SŠ III. AJ TH PT +:

  1. miesto: Windows – Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany
  2. miesto: The Little Man – Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany

Víťazné nahrávky si môžete vypočuť naskenovaním QR kódu.
John Galsworthy: Windows
The story takes place in the aftermath of the First World War. Writer Geoffrey March proposes to his family that they employ a young woman with a questionable past as their new maid. His ideals are suddenly challenged by those around him. Finding support for his beliefs in the girl ´s father, a window cleaner, he follows the path he believes to be decent and moral. But when his son falls in love with her, the family discover that ideals can have serious consequences. You can listen to act III which transfers you to the March´s dining room at the end of a perfunctory dinner.

John Galsworthy: The Little Man
The short play The Little Man contains three scenes. It is composed to satirize people of various nationalities, exaggerating their characteristics in a humorous manner. The first scene takes place on a platform of an Austrian railway station. People of various nationalities are sitting at tables outside the restaurant while a waitress tries to fulfill all their desires.

Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho gymnázia!

PK ANJ

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW