Exkurzia žiačok Gymnázia Ladislava Dúbravu - možnosť zmysluplného učenia

Publikované: 31.03.2023 | Naposledy aktualizované 31.03.2023

Exkurzia poskytuje žiakom možnosť byť na miestach, kde prebieha skutočný život a je jednou z foriem zážitkového a zmysluplného učenia. Exkurzia poskytuje mladým ľuďom priestor na stretnutie s expertmi a v priamom kontakte získať od nich empirické znalosti, vidieť a pocítiť ich entuziazmus, ktorý ich v práci poháňa dopredu.
Ak má byť exkurzia učením prepojeným so životom, musí byť dôkladne pripravená a zrealizovaná. Taká bola aj naša piatková exkurzia v spoločnosti TITANS freelancers, ktorá už 10 rokov pôsobí v oblasti outsourcingu IT freelancerov.
Exkurzia bola o to zaujímavejšia, že sa jej zúčastnilo desať dievčat nášho gymnázia, ktoré sa zaujímajú o oblasť informačných technológií a uvažujú o svojom ďalšom štúdiu v tomto odbore. Tak sa v piatok 24. marca 2023 spolu s pani zástupkyňou vydali na cestu do Bratislavy, kde sa na pôde spoločnosti TITANS stretli s pani Mgr. Monikou Balážovou, ktorá v tejto firme zastáva pozíciu senior recruitment konzultantky.
Dievčatá tak vďaka nej nahliadli do každodennej práce IT freelancerov a spoznali zaujímavú spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti outsourcingu IT špecialistov a spolupracuje s viac ako 300 spoločnosťami na Slovensku i v zahraničí.
Zážitok to bol nepochybne obrovský, o čom svedčia aj slová samotných účastníčok.

Martina K. (III.A)
Prvé dojmy, ktoré som mala z príchodu do firmy Titans boli prekvapivé. Neočakávala som takýto prístup a už vôbec nie takúto komunikáciu s nami. Väčšinou, keď prídeme na nejakú prednášku, len ticho sedíme, počúvame a iba čakáme, kedy sa prednášanie skončí. Teraz to bolo úplne iné! Spôsob, akým nás pani Mgr. Monika Balážová privítala bol úžasný, prijala nás ako rovnocenných partnerov, vypočula si nás, snažila sa pochopiť naše otázky a radila nám do budúcnosti. Povzbudzovala nás, že v súčasnosti je to reálne, aby sme sa aj my, dievčatá, stali priamou súčasťou technologickej budúcnosti. Dávam tomu 10 z 10. 😊

Nikol Sz. (Sexta)
Tento deň bol perfektný. Veľmi som si ho užila a veľa vecí som sa dozvedela ohľadom prác a povolaní v IT. Pani Mgr. Balážová rozprávala veľmi zrozumiteľne a páčilo sa mi, že sme mohli o nastolených témach aj diskutovať, vymieňať si názory. Upevnila ma v mojom rozhodnutí, ktorým smerom sa uberať vo svete IT.

Jázmin K. (Sexta)
Celý program bol výborný, celé bolo dokonale vymyslené a zorganizované. Pani Mgr. Balážová, ktorá prezentovala, má dlhoročné skúsenosti. Bola veľmi milá a získali sme od nej veľa dobrých rád do budúcnosti. Celý program bol veľmi náučný a zaujímavý. Priznám sa, nevedela som o toľkých možnostiach uplatnenia sa v IT. Dobré rozhodnutie môžeme spraviť už teraz, všetko závisí len od nás.

Veronika K. (III.A)
Dnešná prednáška sa mi veľmi páčila. Všetko bolo veľmi zrozumiteľne vysvetlené a cítila som sa príjemne. Dozvedela som sa veľa nových informácií. Pochopila som, čo vlastne IT znamená, aké rôzne odbory môžeme študovať, a o aké pozície vo firmách sa zaujímať.

Katarína P. (III.A)
Prezentácia pani Mgr. Balážovej bola výborne spracovaná a veľmi prehľadná. Páčilo sa mi, že nám ochotne odpovedala na všetky otázky, a že nám porozprávala o tom, ako to v IT sektore v praxi funguje. Jej prístup bol úžasný a dozvedela som sa veľa užitočných informácií. Atmosféra bola príjemná a priateľská, nie príliš formálna. Som s dnešnou prednáškou veľmi spokojná a chcela by som sa jej v mene nás všetkých veľmi pekne poďakovať, že nám dnešné stretnutie zorganizovala, a že sa venovala nám, stredoškoláčkam. Veľmi si to vážime.

Michaela M. (III.A)
Moje prvé dojmy z firmy Titans boli veľmi pozitívne, až dychberúce! Pani Balážová nás milo privítala, po celú dobu z nej sálala pozitívna energia. Priebeh prednášky a atmosféra firmy sa mi veľmi páčili, cítila som sa tam veľmi príjemne. Nebola to obyčajná prednáška o firme a IT, ale zaujímala sa aj o naše ciele a predstavy. Pani Balážová mala veľmi milý a profesionálny prístup, oboznámila nás s obšírnym svetom využitia IT v rôznych profesiách a napokon sme o tom spoločne diskutovali. Na akúkoľvek otázku z oblasti IT dokázala promptne a nápomocne zareagovať. Dúfam, že zostaneme v kontakte i na sieti LinkedIn. Určite ma to posunie. 10/10 😊

Anabela G. a Barbara S. (Oktáva):
Ďakujeme firme Titans za možnosť návštevy, za vzácny čas pani Balážovej a milé pohostenie. Sme veľmi rady, že sa nám naskytla takáto príležitosť, vďaka čomu sa nám rozšírili obzory ohľadom IT aj reálneho sveta. Všetko, čo sme si dnes vypočuli, nás inšpiruje viac sa zaujímať o IT aj v iných sférach. Keď sa raz dostaneme do práce, dúfame, že sa dostaneme do takého kolektívu, ako má táto firma. Sú súdržní, podporujú sa navzájom a vážia si jeden druhého ako rodina. Takto pracujú profesionáli!

Yevheniia K. a Diana S. (Tercia, Kvarta)
Počas návštevy sme spolu s ďalšími 9 dievčatami získali odpovede na mnohé otázky, ktoré nám pani Mgr. Balážová ochotne zodpovedala. Dozvedela som sa o možnostiach štúdia v IT. Určite sa chcem rozvíjať v tomto smere viac a viac. Okrem IT časti sme mali príjemný rozhovor o škole a time managemente. Pani Balážová nám ukázala možnosti, ako využiť svoj čas správne, vymenili sme si navzájom rady. Mám veľmi pozitívny názor a zostal mi výborný pocit po tejto návšteve. Dúfam, že v blízkej budúcnosti budeme môcť robiť viac takýchto projektov a exkurzií. Bolo to veľmi poučné, zábavné a hlavne priateľské. Každá z nás si odtiaľ odniesla niečo cenné, niečo, čo si budeme ešte dlho pamätať.

Veľmi pekne ďakujeme firme Titans freelancers, s.r.o. a predovšetkým pani Mgr. Monike Balážovej za túto jedinečnú príležitosť a jej profesionálny prístup. Naše študentky získali neoceniteľné skúsenosti a presvedčenie, že sa štúdiu informatiky a cudzích jazykov skutočne oplatí venovať, pretože im to v budúcnosti otvorí brány nielen do sveta IT. Ďakujeme!

PaedDr. Monika Magyaricsová, PhD., zástupkyňa RŠ
Gymnázium Ladislava Dúbravu, Dunajská Streda

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW