Gymnazistka z Piešťan je talentovanou športovkyňou s výnimočným úspechom na ME i MS

Publikované: 29.09.2023 | Naposledy aktualizované 29.09.2023

Keď sa snúbi športový talent s vynikajúcimi študijnými výsledkami, postupne prichádzajú úspechy aj na medzinárodnej scéne. V starovekom Grécku by predstavovala vzor kalokagathie. Gymnazistka, slovenská reprezentantka, kajakárka Romana Švecová zo IV.A.

Po náročných trojfázových tréningoch pod taktovkou skúseného trénera Mgr. Mária Klieštenca dosiahla Romana v aktuálnej sezóne mimoriadne úspechy. Presadila sa na majstrovstvách Európy aj majstrovstvách sveta. Na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v talianskom Auronze sa postarala o najlepší výkon celej slovenskej reprezentácie. Svojou excelentnou jazdou na 5000 metrovej trati v K1 (single kajak) získala pódiové umiestnenie v podobe striebra a titul vicemajsterky sveta junioriek. Konkurencia bola silná, veď na hromadnom štarte bez rozjázd štartovali kajakárky zo 40 krajín sveta. Podľa nových pravidiel ide o preteky s prenáškami (5x prenášala kajak po súši), ktoré športovci nazývajú aj „pretekmi mŕtvol“.

Netreba zabudnúť ani na úspech z ME, ktoré sa konali v Portugalsku. Romana síce neovládla medailový rebríček, ale v pretekoch K1 na 1000 metrovej trati jej naozaj chýbali len sekundy. Aj na zemiakovú medailu – 4. miesto musí byť právom hrdá. Počas letných prázdnin absolvovala aj Majstrovstvá sveta v maratóne 2023 v Dánsku. Na trati dlhej 19 km štartovali všetky kategórie naraz. V kategórii K1 sa umiestnila na 5. mieste.

Maturantke Romane gratulujeme k dosiahnutým úspechom! Robí skvelé meno našej škole, mestu i Slovensku. Ešte o nej budeme počuť...

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram