Gymnázium M. R. Štefánika vstupuje do medzinárodného projektu  eTwinning

Publikované: 05.06.2023 | Naposledy aktualizované 05.06.2023

Od 18. do 20. mája 2023 sa v Bratislave konal medzinárodný seminár vzdelávania s názvom eTwinning – “Innovation in Secondary Education”. Celkovo sa ho zúčastnilo cca. 50 učiteľov z celej Európy. Našu školu zastupovala učiteľka anglického jazyka a biológie Mgr. Linda Mókusz Hombauer.

Na trojdňové podujatie dorazili učitelia z Azerbajdžanu, Belgicka, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Cyprusu, Českej republiky, Čiernej Hory, Grécka a Lotyšska. Program bol pestrý: prednášky, workshopy, príklady z praxe. Druhý deň seminára sa niesol v duchu workshopov, ktorej súčasťou bola aj prehliadka Bratislavy zábavnou formou – každý team riešil úlohy cez aplikáciu Actionbound, cez ktorý sme fotili, natáčali. Výsledky svojho snaženia sme potom spracovali na ďalšom workshope v rôznych aplikáciách a programoch.

Program eTwinning sa zameriava na využívanie novej platformy eTwinning (ESEP), ktorá slúži na medzinárodnú kooperáciu, kolaboráciu a vytváranie projektov vo veľmi bezpečnom online priestore. Jedným dôležitým prvkom platformy je aj využívanie inovatívnych foriem IKT (informačných a komunikačných technológií) v samotnom projekte ale aj vo výučbe.

Hlavným cieľom semináru bolo nájsť projektového partnera, nadviazať medzinárodnú spoluprácu medzi školami a zostaviť tak projekt s použitím inovatívnych IKT nástrojov. GMRŠ vstupuje do projektu s ďalšími dvoma školami z Bulharska a Lotyšska s názvom School traditions and cultural heritage. Projekt spúšťame už v budúcom školskom roku a dúfame, že rovnako ako žiaci, aj samotní vyučujúci budú z účasti na projekte len profitovať.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW