Gymnázium Pierra de Coubertina medzi víťazmi projektu Euroscola 2023

Publikované: 14.02.2023 | Naposledy aktualizované 14.02.2023

Piešťanskí gymnazisti sa zapojili do prestížnej stredoškolskej súťaže, ktorú vyhlásil Europarlament a jeho zastúpenie na Slovensku.

Študenti mali príležitosť pod vedením školského koordinátora projektu pripraviť a pred odbornou verejnosťou prezentovať dokument o súťažných, vzdelávacích a zážitkových aktivitách realizovaných na škole v nedávnom období. Z množstva kandidátov slovenských škôl sa piešťanskí coubertinovci, študenti ambasádorskej školy EP, prepracovali medzi finálnu osmičku, v ktorej obhájili 5. postupové miesto.

V piatok 10. februára sextáni prevzali počas slávnostnej ceremónie odovzdávania cien z rúk prítomných europoslancov aj diplom o umiestnení medzi víťazmi, ktorý je pre nich vstupenkou na interaktívny pracovný deň v Európskom parlamente a do ďalších dní strávených na ceste za krásami Francúzska. Študenti, ktorí reprezentovali gymnázium – Zoja Mlynáriková, Samuel Rybanský, Tomáš Marek a Peter Štubňa, si počas obhajob projektu v Európskom dome v Bratislave vyskúšali svoje komunikačné a prezentačné schopnosti. Tie určite využijú aj pri legislatívnej práci v Štrasburgu. Študentom i koordinátorom projektu srdečne blahoželáme!

Peter Rusnák, školský koordinátor projektu (PK OBN)

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW