Seredský desaťboj

Publikované: 14.10.2022 | Naposledy aktualizované 14.10.2022

Sereďský desaťboj je pravidelné športové podujatie, ktoré každoročne organizuje Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Seredi. Tento rok sa konal 16. ročník a zúčastnilo sa ho päť družstiev. Okrem domáceho si sily prišli zmerať klienti z DSS Košúty, DSS Okoč, DD Dolné Saliby a DSS Štrkovec. 

Organizátori opäť pripravili pre športovcov súťažné disciplíny, ktoré boli prispôsobené ich psychickým a fyzickým zdatnostiam. V hre bolo zhadzovanie kolkov, hod na cieľ, papierový slalom, stavanie pyramídy  a mnohé ďalšie.  K dobrej nálade prispela aj skupina Seredskí ZTTpáci, ktorí prišli zahrať do tanca aj do spevu.

Súťažné družstvá sa snažili podať čo najlepší výkon, no trofej napokon zostala u domáceho tímu.  Samozrejme tentoraz na výhre až tak nezáležalo. Dôležitý bol kontakt klientov medzi sebou, pohyb a radosť z hry.  Riaditeľka DD a DSS Sereď Milada Floriánová vyjadrila s celým dňom veľkú spokojnosť:  "Som rada, že sa nám športový deň vydaril. Podobné akcie spestrujú život našim klientom, veď sociálny kontakt je pre ich psychickú pohodu veľmi potrebný. Keďže prialo aj počasie, podujatie sa vydarilo na jednotku s hviezdičkou. Veríme, že sa o rok opäť stretneme na už neuveriteľnom sedemnástom ročníku."

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW