Tercia a kvarta z Piešťan na potulkách po našom krásnom Slovensku

Publikované: 29.09.2023 | Naposledy aktualizované 29.09.2023

V septembri sa triedy kvarta a tercia vydali na exkurziu Spoznávame Slovensko - Juh a Východ. Program zájazdu bol zaujímavý a plný zážitkov.

Ich prvá zastávka bola v Brhlovciach, kde videli skalné obydlia. Skalné obydlia sú vytesané do tufu, v minulosti slúžili ako ochrana pred Turkami, no ale aj ako domy pre chudobných. Potom ich cesta smerovala na kaštieľ Betliar, kde je múzeum a bývalé sídlo rodiny Andrássyovcov. Po 12-hodinovej ceste konečne dorazili na penzión Prameň pri Vinianskom jazere (okres Michalovce).

V ďalšie ráno ich čakal deň plný programu. Vybrali sa na statok v Topoli. Niektoré deti si vyskúšali pečenie chleba, iní mlátili cepmi a ostatní plietli zvončeky alebo košíky, chlapci si zahrali futbal a niektorí si vyrobili rôzne predmety z keramiky. Na záver mali koncert rusínskej ľudovej hudby. Potom podnikli túru na Tri studničky, kde bola prednáška o Národnom parku Poloniny. Na záver dňa išli do observatória na Kolonickom sedle, kde cez teleskop sledovali rôzne súhvezdia a aj planéty Saturn a Jupiter.

Tretí deň sa vybrali na Viniansky hrad, kde im pán kastelán porozprával o hrade i jeho obyvateľoch. Po príchode naspäť mali voľný program. Niektorí hrali volejbal, kúpali sa a iní išli do Michaloviec na sv. omšu, resp. na nákupy. Po večeri mali opekačku a spoločne si spievali pri ohni.

Posledný deň po ceste domov navštívili Košice, kde mali rozchod na námestí. Neskôr sa ešte zastavili na Ferrate Zvonička pri Novej Bani, kde si odvážlivci mohli vyskúšať svoje lezecké schopnosti, iní oddýchnuť v peknom lesnom prostredí.

Po štyroch dňoch plných zážitkov, za ktoré vďačia hlavne pani profesorke Löfflerovej, pánom profesorom Paradimu, Šmídovi a Barančíkovi, prišli domov.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW