TOBIAS MUNK – ocenený v ankete Športovec mesta Piešťany za rok 2022

Publikované: 17.05.2023 | Naposledy aktualizované 17.05.2023

Odovzdávanie ocenení výnimočným osobnostiam nášho mesta pod záštitou primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča sa konalo v stredu 10. mája 2023 v KSC Fontána.

Medzi ocenenými športovcami bol aj Tobias Munk, ktorý je žiakom III.B triedy bilingválneho štúdia. Tobias je členom golfovej reprezentácie Slovenskej republiky, členom reprezentácie PENATI Golf Clubu a vždy rád reprezentuje aj Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

„Hrám golf, pretože je pre mňa úžasným športom a zároveň relaxom, utužuje sociálne väzby, priateľstvá, no nie vždy sa stretávam s pochopením. Golf si vyžaduje veľkú obetu. Za mojím úspechom stojí veľký tím, golfový, mentálny, fitness tréner, fyzioterapeut, obetaví rodičia, no  väčšinou mi ani 24 hodín nestačí. Áno, pre väčšinu ľudí je názor na golf ako šport rôzny, no jedno mu uprieť nemožno - pomáha mi rozvíjať sa. Núti ma k maximálnemu pokoju a koncentrácii, rozvíja moju predstavivosť a priestorovú orientáciu. Ešte predtým, než odpálim loptičku, premýšľam, akú palicu si vziať, ako sa k loptičke postaviť, aký fúka vietor a aký smer by mala loptička po odpale nabrať. Celý tento proces ma núti kreatívne myslieť,“ uviedol ocenený športovec.

Tobiasovi srdečne blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu nášho gymnázia.

PK TSV

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram