Úspešná potravinová zbierka pre utečencov z Ukrajiny

Publikované: 08.04.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Odídenci z Ukrajiny, ktorí našli svoj prechodný domov v Piešťanoch, neustále čelia rôznym problémom. V dnešných ťažkých časoch potrebujú pomoc každého z nás. „Chýbajú im základné potraviny a veľmi im chýba domov, ich vlasť. Domov im nahradiť nedokážeme, ale pomôcť zaobstarať životne dôležité potraviny áno. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli zorganizovať zbierku potravín a hygienických potrieb. Vieme, že gymnazisti vždy ochotne pomôžu,“ vyjadrili sa septimánky Magdaléna Ondrejková a Ema Kamenická.

Zbierka trvanlivých potravín a hygienických potrieb sa na našom gymnáziu uskutočnila v pondelok 4. apríla 2022. Bola úspešná. Zozbierané potraviny sme odovzdali do skladu materiálnej podpory pre ukrajinské rodiny v núdzi, ktorý prevádzkuje Mesto Piešťany. Dobrovoľníčky z mesta vyjadrili poďakovanie našej škole a uviedli, že vďaka takýmto zbierkam sa im darí udržiavať sklad na dostačujúcej úrovni.

Ďakujeme nielen iniciátorkám zbierky, ale aj všetkým študentom a zamestnancom školy, ktorí preukázali svoju nezištnú pomoc.

Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW