Úspešná spolupráca Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch s japonskou ambasádou

Publikované: 24.08.2023 | Naposledy aktualizované 24.08.2023

Vďaka dobrým vzťahom s japonskou ambasádou, vypestovanými počas rôznych kultúrno-spoločenských akcií v priebehu posledných dvoch rokov, bola naša škola zapojená do projektu Read Japan japonskej nadácie Nippon Foundation, ktorá našej škole venovala širokú škálu beletrie s japonskou tematikou. Od septembra budú dostupné pre našich žiakov v školskej knižnici.

Dňa 21. augusta 2023 žiaci IV.B Alžbeta Hlatká, Samuel Bagar a Viktória Drábiková, ktorí sa už v minulosti zapojili do aktivít japonského veľvyslanectva, v sprievode triednej učiteľky Ingrid Páleníkovej a pani Eleny Malíkovej, predsedníčky Slovenskej olympijskej akadémie, navštívili japonskú ambasádu.

Knižky nám osobne odovzdali predstavitelia veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike páni Hiroshi Nawata a Takafumi Motoyama. Toto príjemné stretnutie nám poskytlo jedinečnú príležitosť na osobné stretnutie a diskusiu o vplyve japonskej kultúry na Slovensku. Dozvedeli sme sa, že Slovensko a Japonsko majú veľa spoločných čŕt. Naše nádherné sakury pred školou sú živou reprezentáciou prosperujúceho priateľstva medzi týmito krajinami.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW