Zázračný oriešok aj na gymnáziu v Piešťanoch

Publikované: 30.05.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

V stredu 18. mája 2022 privítali študenti III.B, III.C a septimy na pôde našej školy významných autorov slovenskej literatúry – prozaika, scenáristu, publicistu a prekladateľa Romana Brata a slovenského prekladateľa divadelných hier z angličtiny, publicistu, ako aj autora vlastnej literárnej tvorby Juraja Šebestu. Dvojhodinovú besedu so súčasnými slovenskými literátmi moderoval Dado Nagy. Študentov potešilo nielen rozprávanie o vzniku literárnych diel, ale najmä autorské čítanie. Pobavili sa na špecifickom humore Juraja Šebestu a zaplavili oboch autorov zvedavými otázkami.

Roman Brat je tiež autorom literatúry pre deti a mládež (O malom obrovi, Mordovisko, Ako naštvať Rimana, Tajné písmo a mnoho ďalších), a preto venoval literárnu hodinku aj študentom tercie. Okrem čítania z poslednej knihy Štyria jazdci (2021) zaujal terciánov i rozprávaním o prekladoch španielskej prózy a drámy a o tvorbe rozhlasových rozprávok.

Študenti mali jedinečnú možnosť stretnúť sa so súčasnými slovenskými spisovateľmi priamo v škole a nahliadnuť aspoň trošku za oponu spisovateľovho vnímania sveta. Už sa tešia na ďalší ročník Zázračného orieška.

PK SJL

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram