Žiaci vrbovského gymnázia privítali nových spolužiakov z Ríma

Publikované: 06.03.2023 | Naposledy aktualizované 06.03.2023

Projekt Erasmus+ poskytuje prostredníctvom zahraničných výmenných pobytov školám - žiakom i učiteľom - príležitosti a životné skúsenosti, z ktorých čerpajú po celý život. Talianske lýceum MAJORANA so sídlom v Ríme oslovilo Gymnázium J. B. Magina vo Vrbovom s ponukou spolupráce v rámci programu Mobility / Erasmus+, ktorého hlavným cieľom je výmena odborných skúseností zo vzdelávania študentov u nás a v Taliansku.

V rámci tohto programu budú traja talianski študenti počas troch mesiacov súčasťou vzdelávania na našej škole. Spoznajú nielen školský systém, ale aj „bežný život“, nakoľko sú ubytovaní v rodinách našich študentov. V nedeľu 26. 2. 2023 slovenské rodiny na letisku v Bratislave s nadšením očakávali a privítali svoje „nové deti“ z Talianska pod vedením pani učiteľky, ktorá na Slovensku zotrvá týždeň. Spoločne stihli aj krátku prehliadku mesta Piešťany. Počas prvého týždňa sa zoznámili so svojimi novými spolužiakmi, „nabehli“ na vyučovanie v anglickom jazyku a nová kolegyňa z Talianska (učiteľka talianskeho jazyka a literatúry) stihla pripraviť otvorenú hodinu v rámci predmetu anglickej a americkej literatúry o tvorbe talianskeho renesančného spisovateľa Danteho Alighieriho.

Veríme, že zapojením sa do tohto projektu získajú obe partnerské školy neoceniteľné skúsenosti, ktoré opäť posunú ďalej nielen žiakov, ale aj ich učiteľov. Naším novým žiakom zo zahraničia držíme palce, aby ich študijný pobyt na slovenskej škole bol plný obohacujúcich skúseností, z ktorých budú v živote ďalej čerpať!

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW