Minulý rok pomohla župná Nadácia DAR 37 rodinám. Vo finančnej podpore pokračuje

Publikované: 19.01.2024/ Aktualizované: 22.01.2024

Szöveg megjelenítése magyar nyelven

Správna rada Nadácie DAR Trnavského samosprávneho kraja schválila rozdelenie finančných prostriedkov za rok 2023 vo výške 5-tisíc eur medzi 37 žiadateľov o pomoc, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Okrem toho členovia správnej rady schválili aj rozpočet na rok 2024 v celkovej výške 8-tisíc eur.

„Prostredníctvom župnej Nadácie DAR každoročne podávame pomocnú ruku jednotlivcom aj rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Počas jej takmer 20-ročnej existencie sme pomohli zvládnuť zložité životné situácie už viac ako 530 rodinám. Ešte pred koncom roka 2023 sme rozdelili vyše 5-tisíc eur medzi ďalších 37 rodín. Finančný príspevok na opravu strechy, ktorú poškodila víchrica, získala napríklad ťažko chorá matka z Dunajskej Stredy. Rodina chlapca so zdravotným znevýhodnením zo Skalice použila príspevok na doplatok za invalidný vozík. Nadácia finančne prispela aj rodine z Bieleho Kostola, ktorá v dôsledku výbuchu plynu prišla o bývanie,“ uviedla trnavská vicežupanka a členka nadácie Veronika Buc.

Finančné prostriedky žiadatelia použijú predovšetkým na preplatenie liečebných nákladov a rehabilitácií, úhradu životných potrieb, nákup zdravotníckych pomôcok, na charitu, odstránenie následkov živelných pohrôm a v neposlednom rade aj na podporu športovej či umeleckej činnosti. Nadácia DAR zároveň naďalej zostáva s podporenými žiadateľmi v kontakte s cieľom dlhodobej podpory a pomoci.

„Cielená pomoc obyvateľom Trnavského kraja by nebola možná bez vyzbieraných 2 % z daní z príjmov fyzických a právnických osôb či dobrovoľných príspevkov darcov. Sme vďační každému jednému za podporu a solidaritu s tými, ktorí potrebujú našu pomoc najviac,“ uviedla správkyňa župnej nadácie Ivana Ondrušková.

K aktivitám Nadácie DAR patrí aj pravidelná organizácia zbierok šatstva, potravín či drogérie. Pred Vianocami usporiadala charitatívne bazáre na Úrade TTSK a na nádvorí župného Divadla Jána Palárika v Trnave. Výnos z oboch akcií bol taktiež použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja na prekonanie zložitých životných situácií.

Od roku 2004 do konca roka 2023 Nadácia DAR rozdelila viac ako 200-tisíc eur, z toho viac ako 160-tisíc eur fyzickým osobám, predovšetkým na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených, či na preklenutie ťažkej životnej situácie. Pomoc od Nadácie DAR dostalo doposiaľ 537 rodín a 30 organizácií.

Činnosť župnej Nadácie DAR je možné podporiť formou dobrovoľného jednorazového alebo pravidelného príspevku na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001. Viac informácii je dostupných na https://trnava-vuc.sk/nadacia-dar

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW