Hodina deťom 2021 - dobrovoľníci z Piešťan

Publikované: 21.10.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Vo štvrtok 21. októbra sa uskutočnila charitatívna finančná zbierka Hodina deťom 2021,ktorú zabezpečuje Nadácia pre deti Slovenska. Aj naše gymnázium sa tradične do projektu zapojilo.

Posledný rok, ktorý je poznačený epidémiou koronavírusu Covid-19, naplno odhalil mnohé oblasti, kde Slovensko zlyháva v ochrane tých najzraniteľnejších – detí. Po prvýkrát v histórii grantového programu podporia aj jednotlivcov z radov jednorodičovských rodín. Slobodní rodičia - samoživitelia, starí rodičia alebo opatrovníci môžu získať jednorazový finančný príspevok. Verejnou zbierkou Nadácia pre deti Slovenska pomáha s financiami na zabezpečenie potravín a nákladov na bývanie, deťom uhradia voľnočasové aktivity, letné tábory, vianočné darčeky, obedy v školách a škôlkach.

Poďakovanie patrí všetkým študentom – dobrovoľníkom, ktorí pomohli k zisku celkového výnosu finančnou čiastkou 707,65 €. Za našu školu zbierku vykonávali: Liliana Plačková a Karolína Štipanitzová z II.A, Adela Galková a Gréta Malíková z II.B, Nikola Bračíková a Lucia Šándorová z II.C, Kristína Súkupová a Petra Krajčová z II.D, Elise Mária Ábelová a Johanna Matejková z kvinty a Barbora Matyšáková a Lenka Krelová z kvarty. Najaktívnejšou dvojicou sa stala Adela Galková a Gréta Malíková, ktoré spolu vyzbierali 202,22 €.

 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram