Projekt „PartnertsvíCMS“ predstavený na konferencii v Kunoviciach (ČR)

Publikované: 13.06.2019/ Aktualizované: 18.02.2022

Zobraziť galériu

logo_IRRVA_2014-20

Dňa 13.6.2018 sa v Kunoviciach (ČR) uskutočnila úvodná konferencia projektu „Partnerství a aktivní institucionální sítě Cyrilometodějské stezky v moravsko-slovenském příhraničí". Trnavský samosprávy kraj, ako Hlavný cezhraničný partner, sa konferencie zúčastnil so 4 zástupcami. Projektový manažér Mgr. Ivan Peko predstavil TTSK v súvislosti s vyvíjanými aktivitami a ich rozsah v rámci svojej pôsobnosti, informoval o plánovaných aktivitách a výstupoch v rámci projektu.

Konferencie sa zúčastnilo 80 českých i slovenských odborníkov z oblasti verejnej správy, regionálneho rozvoja, cestovného ruchu, kultúry i cirkvi, aby riešili koordinovaný rozvoj kultúrnej cesty v moravsko-slovenskom prihraničí. Projekt PartnerstvíCMS je kľúčový pre nastavenie a zavedenie jednotných pravidiel a metodík pre fungovanie Cyrilometodskej cesty v prihraničnom území. Na konferencii bol predstavený tento nový prístup rozvoja založený na spolupráci a komunikácii s partnermi, odborníkmi z rôznych sfér a miestnymi subjektmi s cieľom využiť územný a ľudský potenciál pre vytvorenie uceleného produktu CM cesty.

Konferencia sa uskutočnila pri príležitosti konania 25. ročníka Medzinárodného detského folklórneho festivalu Kunovské leto.

Prezentácie z úvodnej konferencie sú zverejnené na webe projektu.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW