Detská pohotovosť v Trnave ostáva zachovaná, jej prevádzku preberie župa

Publikované: 01.12.2022/ Aktualizované: 14.12.2023

Trnavský samosprávny kraj sa prostredníctvom svojej spoločnosti Zdravá župa stal prevádzkovateľom ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast. Detská pohotovosť Trnava bude aj po 1. decembri 2022 fungovať na Starohájskej 1 v Trnave. Je určená pre pacientov zo spádových oblastí Trnava a Hlohovec. V ambulancií budú počas ordinačných hodín k dispozícií lekári so špecializáciou v odbore všeobecné lekárstvo pre deti a dorast.

„Doterajší prevádzkovateľ detskej pohotovosti v Trnave ukončil ku koncu novembra svoju činnosť. My sme na to rýchlo zareagovali a podali sme pomocnú ruku, aby ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast fungovala aj naďalej, a to v nezmenenom režime. Rozhodli sme sa prebrať jej prevádzku, čím rozšírime naše aktivity v oblasti zdravotníctva. Župa sa len nedávno opäť stala poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, pričom v októbri sme otvorili nové zdravotnícke stredisko na Študentskej v Trnave,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ordinačné hodiny detskej pohotovosti ostávajú od pondelka do piatka v čase od 16:00 do 22:00 hodiny. Počas víkendov a sviatkov od 7:00 do 22:00 hodiny.

Viac informácii je dostupných na portáli www.e-vuc.sk a na zdravazupa.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW