Odovzdanie nových bicyklov v Škole v prírode Piesočná

Publikované: 21.04.2021/ Aktualizované: 18.08.2022

Nové bicykle v Škole v prírode Piesočná

V máji 2020 bolo zástupcom Školy v prírode Piesočná pri Moravskom Svätom Jáne pod odborným dohľadom odovzdaných do užívania 15 nových bicyklov. Bicykle sú určené na rekreačné využitie pre žiakov a študentov základných a stredných škôl ako i ďalších návštevníkov zariadenia. K dispozícii na zapožičanie je 10 juniorských bicyklov, 2 dámske a 2 pánske bicykle a 1 e-bike.

Bicykle, spolu s vybudovanými novými prvkami doplnkovej cyklo-infraštruktúry v rámci areálu Piesočná prispievajú k rozvoju cykloturistiky v spádovom území slovensko - rakúskeho hraničného priechodu Moravský Sv. Ján – Hohenau and der March a podporujú prístupnosť kultúrneho a prírodného dedičstva nachádzajúceho sa v okolí medzinárodnej cyklotrasy Železnej opony EuroVelo 13 patriacej k európskej sieti EuroVelo.

Bicykle boli zakúpené v rámci projektu Kultúra a príroda na Zelenom páse z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátneho rozpočtu a taktiež s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. Projekt je realizovaný prostredníctvom Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. Trnavský samosprávny kraj v tomto projekte plní rolu hlavného cezhraničného partnera.

Prečítajte si tiež

Odborná exkurzia Vennbahn
Obsahom projektovej aktivity bolo získanie skúseností a načerpanie poznatkov z najlepšej praxe...
Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW