Cyklotrasa do priemyselného areálu najväčšieho zamestnávateľa v okrese

Publikované: 03.01.2019/ Aktualizované: 08.04.2022

Z prostriedkov Európskej únie bol zrealizovaný ďalší praktický projekt, prostredníctvom ktorého sa prepojí mestská časť mesta Galanta s priemyselným areálom spoločnosti Samsung. Nový úsek cyklotrasy začína v mestskej časti Kolónia, za futbalovým štadiónom nadväzuje na už vytvorené trasy na Hlavnej ulici a pokračuje až do priemyselného parku.

Účelom projektu je predovšetkým zvýšenie atraktivity cyklistickej dopravy, upokojovanie dopravy v meste, zvýšenie bezpečnosti účastníkov premávky segregovaním cyklistickej a automobilovej dopravy a vytvorenie funkčnej alternatívy dopravy pre riešenie dopravných presunov do a zo zamestnania.

Projekt, ktorého oprávnené výdavky boli viac ako 500 tis. Eur, bol zrealizovaný mestom Galanta. Na realizáciu projektu dostal prijímateľ nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 475 561,61 Eur.
Celková dĺžka cyklotrasy v rámci projektu je viac ako 3 km. Súčasťou cyklotrasy sú aj premostenia ponad tokom Derňa a Sudcovským kanálom.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW