Eisenstadt - Lokálny workshop „Kreatívne hospodárstvo a regionálny rozvoj“

Publikované: 10.02.2020 | Naposledy aktualizované 18.02.2022

Lokálny workshop „Kreatívne hospodárstvo a regionálny rozvoj“ bol organizovaný partnermi projektu ConnReg SK-AT v meste Eisenstadt.

Prezentujúci sa vo svojich príspevkoch zamerali na nasledovné témy: riaditeľ zámku Schloss Esterhazy predstavil spoločnosť Esterhazy Betriebe Burgenland ako stimulátor kreatívneho hospodárstva v meste. Vzhľadom na spoločnú minulosť je téma Esterhazy aktuálnou tak pre slovenskú, ako aj pre rakúsku stranu. V ďalších príspevkoch boli predstavené Kultúrne a kreatívnohospodárske aspekty v Trnave, Schattendorf ako obec príležitostí, Burgenlandsko ako kreatívny región budúcnosti, oživenie centier obcí pomocou kreatívnych prístupov – príklady regionálnej kultúry plánovania a výstavby, ako aj projekt Interreg Central Europe „MaC Village“. 

V rámci bohatej diskusie si účastníci podujatia vymieňali skúsenosti z rozvoja kreatívnych centier, oživenia života na slovenských a rakúskych dedinách a pod. Oživením celého podujatia bola sprevádzaná prehliadka mesta Eisenstadt. 

Workshop prispel k výmene cezhraničných skúseností v oblasti rozvoja kreatívneho priemyslu a regionálneho rozvoja. Zároveň umožnil nakontaktovanie zástupcov mesta Eisenstadt, predstaviteľa spoločnosti Esterhazy a zástupcov z vedenia mesta Galanta, ktorí prejavili už počas realizácie predchádzajúcich aktivít projektu ConnReg SK-AT záujem o cezhraničnú slovensko-rakúsku spoluprácu na tému Esterhaziovcov, vzhľadom na spoločnú históriu a pôsobenie rodu Esterházy v oboch mestách.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram