Možnosti prefinancovania malých cezhraničných iniciatív

Publikované: 06.08.2019/ Aktualizované: 18.02.2022

Možnosti prefinancovania malých cezhraničných iniciatív miest, obcí a mikroregiónov v rámci aktivít projektu ConnReg SK-AT
  Vytvorenie širšieho priestoru pre nadviazanie aktívnej spolupráce medzi slovenskými a rakúskymi obcami, mestami a mikroregiónmi je jednou z priorít projektu ConnReg SK-AT, ktorý implementuje Trnavský samosprávny kraj v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika - Rakúsko. V rámci uvedeného projektu je možnosť požiadať o prefinancovanie malých cezhraničných iniciatív medzi cezhraničnými subjektami.

Finančne podporené môžu byť aktivity typu - cezhraničné stretnutia, workshopy, malé podujatia regionálnych partnerstiev, odborné exkurzie z oblasti hospodárstva, životného prostredia, prírody, kultúry, školstva, sociálnej oblasti a pod. v spolupráci s rakúskym partnerom.

Žiadateľ môže požiadať o prefinancovanie malých cezhraničných iniciatív prostredníctvom vyplnenia priloženého formuláru podporných služieb, kde predstaví myšlienku a ciele zamýšľanej malej iniciatívy s rakúskym partnerom. Následne kontaktuje oddelenie stratégií a cezhraničnej spolupráce na TTSK za účelom odkonzultovania a posúdenia malej iniciatívy a určenia ďalšieho postupu.

Žiadosti je možné podávať do vyčerpania akčného rozpočtu (30 000,00 €), pričom poskytnuté finančné prostriedky na jednu cezhraničnú iniciatívu nesmú presiahnuť 5 000,00 €. Katalóg podporných služieb, ako aj presné pravidlá poskytnutia podpory sú súčasťou formulára.
Podporné služby si môžu obce, mestá a mikroregióny nárokovať len raz a žiadatelia musia pochádzať z územia TTSK, severného a stredného Burgenlandu a Dolného Rakúska.

Kontakt: antipovova.ida@trnava-vuc.sk
horanova.elena@trnava-vuc.sk

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW