Športové úspechy študentov Gymnázia Pierra de Coubertina aj počas prázdnin

Publikované: 09.09.2024 | Naposledy aktualizované 09.09.2024

Športovci z nášho gymnázia nezaháľali ani cez letné prázdniny

Počas letných prázdnin sa niektorým našim študentom podarilo dosiahnuť výborné výsledky na významných športových podujatiach. Prinášame prehľad úspechov našich študentov a študentiek :

Weiszová a Jurga reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách Európy juniorov vo veslovaní

Veslári Simona Weiszová (4.D) a Viktor Jurga (septima) sa v prvý júnový víkend zúčastnili MEJ vo veslovaní v poľskej Kruszwici. Na podujatí s účasťou 25 štátov si počínali výborne a obidvaja skifári sa prebojovali do finále B. Medzi 17-18 ročnými veslármi Simona obsadila 3.miesto a v najpočetnejšej disciplíne skifu juniorov Viktor 5.miesto. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov aj v ďalšej sezóne.

Golfista Tobias Munk sa predviedol vo výbornej forme na ME v Poľsku

Študent triedy V.B Tobias Munk sa zúčastnil na Majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov (U18), divízia 2 v Krakowe. Vo výborne obsadenej súťaži obsadil síce nepopulárne, ale veľmi vzácne štvrté miesto. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov aj v ďalšej sezóne.

Atlétka Eliška Gáliková absolvovala veľmi náročné leto

Naša nádejná atlétka Eliška Gáliková z triedy sexta sa dňa 30.6. 2024 zúčastnila na Majstrovstvách Slovenska mužov a žien. Vo veľmi silnej konkurencií sa umiestnila na 2. mieste v behu na 800m. V mesiaci júl sa zúčastnila na významných medzinárodných podujatiach – medzinárodný míting a  Majstrovstvá Európy do 18 rokov. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov aj v ďalšej sezóne.

Martin Adamča sa stal majstrom Európy

Žiak triedy sekunda Martin Adamča bol členom teamu, ktorý sa zúčastnil ME v tenise chlapcov do 12 rokov vo francúzskom Dijone. Podľa Martina Adamču boli na turnaji najťažším súperom Francúzi: "V Nemecku (kvalifikácia) bol najnáročnejší duel proti Rakúsku, to som hral viac ako tri hodiny. Vo Francúzsku posledný zápas, pretože som mal v hlave, že keď to vyhrám, vyhráme celý turnaj. Bolo to ťažké. Súper sa nevzdal, bojoval do poslednej lopty a musel som ísť na dno svojich síl."

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov aj v ďalšej sezóne.