Slávnosti sa zúčastnili mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v SR J. E. Akio Egawa, kultúrna atašé veľvyslanectva Japonska v SR Tomoe Komatsu, prvý tajomník a kultúrny atašé veľvyslanectva Ruskej federácie v SR Vladislav Kulikov a radca veľvyslanectva Maďarska v SR, riaditeľ Maďarského inštitútu Imre Molnár a námestník riaditeľa Poľského inštitútu v Bratislave Jacek Gajewski.
„Vzdávame poctu komunite, ktorá túto synagógu postavila a jej dielo sme vlastne zdedili po veľmi nepríjemných etapách v dejinách Európy. Kedysi bol tento priestor svätostánkom. Prichádzali sem ľudia, ktorí predostierali Bohu svoje prosby, vďaky či sľuby, kultivovali svoju dušu a odchádzali povzbudení. Dúfam, že po 119 rokoch začne opätovne etapa v živote tejto synagógy, ktorá bude pozdvihovať ľudskú myseľ a dušu prostredníctvom umenia," poznamenal v príhovore predseda TTSK Tibor Mikuš.
Súčasťou slávnostného aktu bolo aj oceňovanie tých, ktorí sa o rekonštrukciu synagógy zaslúžili. Pamätný list si z rúk predsedu TTSK Tibora Mikuša prevzali autor pôvodného projektu obnovy synagógy Tibor Psalman, architekt Igor Novotný, konatelia spoločnosti A-Dom, ktorá vykonávala rekonštrukčné práce Peter Horváth a Marián Počuch, riaditeľka Krajského pamiatkového úradu v Trnave Gabriela Kvetanová, vedúci kolektívu reštaurátorov Ladislav Pavlovský, riaditeľ Židovského komunitného múzea v Bratislave Maroš Borský a riaditeľ Agentúry regionálneho rozvoja TTSK Marián Šišo.
Pri tejto príležitosti TTSK v spolupráci so Slovenskou poštou pripravili pre záujemcov a filatelistických zberateľov korešpondenčné lístky a príležitostnú poštovú pečiatku.
04.11.2024 - Článok
21.02.2022 - Organizácia
12.10.2016 - Článok
15.02.2022 - Stránka
22.02.2022 - Stránka
15.05.2019 - Článok
17.01.2020 - Článok
11.11.2024 - Článok