Skaličánek sa teší na Likavku

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Regionálne osvetové strediská v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja vyslali 9. mája do Skalice najlepších mladých folkloristov – víťazov okresných súťažných prehliadok  detských folklórnych súborov na krajskú súťaž o postup na celoštátny festival.
   Na súťaži, ktorú uskutočnilo Záhorské osvetové stredisko v Senici a oddelenie kultúry Mesta Skalica sa prezentovalo 6 detských folklórnych súborov .
   Odborná porota, ktorej predsedala Mgr. art. Lenka Šútorová – Konečná z Centra tradičnej kultúry v Myjave, choreografka, tanečná pedagogička a umelecká vedúca folklórnych súborov, Doc. Ján Blaho, pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave  a Ing. Marián Veselský člen poradného zboru z pre ľudovú hudbu NOC v Bratislave   rozhodla, že na Celoštátny detský folklórny festival 1.-2. júna v Likavke s udelením zlatého pásma postúpi DFS  Skaličánek zo Skalice  so súťažným vystúpením Na remeselnícky bál .
Ďalšie zlaté pásmo bez postupu bolo udelené detskému folklórnemu súboru  Dunaág z Dunajskej Stredy s vystúpením Tance z Bídoviec.  Strieborné pásma získali DFS Važinka zo Šoporne (Pojte dokola), DFS Šulekovo Hlohovec (Hry pri Váhu), DFS Drienka Trnava (Jako chodzá páni, jako vojaci a jako chodzá sedláci na tragači).
Bronzové pásmo porota udelila DFS Nádej Kuklov – Čáry s vystúpením Chodziu dratár po dzedzine. K oceneniam srdečne blahoželáme a tým najlepším z najlepších zároveň držíme palce , aby dobre obstáli pri celoslovenskom porovnaní svojich kvalít s inými.
Viera Juríčková
ZOS Senica

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW